Par Elibird – sporta un saziņas akadēmiju

Elibird Dogs suņu apmācība

Elibird Dogs sporta un saziņas akadēmijā suņu saimniekiem ir lieliska iespēja ar profesionāla trenera palīdzību apgūt dažādas iemaņas suņu apmācībā. Darbojoties kopā ar savu suni, Jūs varat savam sunim iemācīt gan pamata pakausības komandas un harmoniskas sadzīves noteikumus, gan arī kopā apgūt interesantus trikus un rotaļas.  Taču to visu suns neapgūst pats. Viņiem nepieciešamas norādes un atbalsts. Suņu apmācība paredz to, ka Jūs to apgūsiet kopā!

Nodarbības

Kāpēc apmācīt suni?

Vēsturiski suņi tika radināti veikt dažādus uzdevumus, piemēram, apsargāt teritorijas, ganīt aitas, medīt putnus un meža zvērus. Taču šodien itin bieži suņi tiek atstāti mājās skumt un garlaikoties. Tad sākas problēmas – suns grauž lietas, rok piemājas dārzu vai, reaģējot uz jebkuru apkārtējo kairinājumu – nogurdinoši rej. Lai to mainītu, suni nepieciešams nodarbināt un pievērst viņam uzmanību. Apmācot un trenējot suni, Jūs veidojat ciešāku saikni ar viņu. Jo uzcītīgāk Jūs viņu trenēsiet, jo labāka saikne jums radīsies, un labāk viņš Jūs sapratīs.

Kad jāuzsāk suņa apmācība?

Jo agrāk Jūs uzsāksiet metodiski un mērķtiecīgi darboties ar savu kucēnu, jo vieglāk un raitāk virzīsies apmācības process. Ja Jums trūkst pieredzes suņa apmācībā, vēlams pirmo konsultāciju pie kinologa-apmācību trenera saņemt jau pirmajā kopdzīves nedēļā. Tas ļaus jau no pašām pirmajām dienām Jūsmajās kucēnam iepazīt mājas kārtību, pamatpaklausības komandas un palīdzēs ievirzīt savu suni harmoniskai un laimīgai kopdzīvei. Kad esat apguvuši pamatpaklausības komandas un suns ar prieku izpilda Jūsu uzdevumus, pakāpeniski varat pievienoties apmācību grupai, lai suns iegūtu nepieciešamās socializācijas iemaņas un nostiprinātu apgūtās zināšanas jaunā un iespaidiem bagātā vidē.

Kurš apmāca Jūsu suni?

Suns ir kompanjons, sadarbības partneris – kuram labs treneris esat Jūs pats! Kopā ar treneri apgūstot pamata paklausības komandas un regulāri nodarbinot suni, Jūs iegūsiet sev tīkamu un laimīgu biedru. Jūs varēsiet iemācīt interesantus trikus sunim, kas palīdzēs daudzveidot Jūsu ikdienu, attīstīt suņa prātu un koordināciju, kā arī iemācītos trikus varēsiet atrādīt ģimenei un draugiem!

Jūsu suni var trenēt arī profesionāls treneris, bet iegūtās iemaņas sunim jāatkārto kopā ar savu saimnieku. Suņu treneris var ierasties pie Jums mājās, vai plānot nodarbības ārpus ierastās vides – apmācību laukumā.

Kur es varu apmācīt suni?

Pamata apmācība norisinās sunim ierastākā vidē. Sākumā vēlams būtu atrast nomaļāku vietu, lai apkārtējā kņada netraucē. Tad kad suns ir apguvis pamata komandas, to var un vajag sākt socializēt un apmācīt kopā ar citiem suņiem. Tam ļoti piemērotas būtu suņu apmācību grupu nodarbības.

Arī Jūsu ģimenes locekļi var apmācīt suni, darbojoties pēc tiem pašiem apmācības principiem, pēc kuriem saimnieks darbojas suņu skolā. Pamatpakausības iemaņas nostipriniet, izvedot suni pastaigā, dodoties uz suņu veikalu, kā arī   satiekoties ar citiem.

Cik bieži man būtu jātrenē suns?

Pirmkārt – nodarbībām ir jābūt regulārām, lai apgūstamos uzdevumus suns iemācītos jau refleksu līmenī. Tas nozīmē, ka neraugoties ne uz ko, suns komandu izpilda ātri, centīgi un azartiski. Otrkārt – trenējoties sunim jājūtas labi un ērti. Vienmēr plānojiet interesantas nodarbības kopā ar savu suni! Sākotnēji apmācībām jābūt vienkāršām un īsāku laika sprīdi. Vienam sunim tā ir pusstunda uzmanības, ko tas spēj noturēt, savukārt, citam tās ir tikai desmit minūtes. Pārtrauciet treniņu pirms suns ir noguris. Ja plānotais treniņš ir grūts, nenogurdiniet ar ilgstošu smagu slodzi, bet gan parotaļājaties, kad tas jau jūtas noguris. Suni apmāciet tikai tad, kad pats jūtaties labi, neesat noguris vai sapīcis.

Kāpēc man vajadzētu socializēt un trenēt suni?

Suns vienmēr ir bijis labs sabiedrotais cilvēkam. Taču, lai tas spētu iekļauties sabiedrībā, tam ir jāpalīdz apgūt dažādas iemaņas. Tad apkārtējiem Jūsu suns būs patīkams kompanjons, mācēs uzvesties un priecēs ar savu klātbūtni. Jūs varēsiet apmeklēt dažādus pasākumus un vietas, kur suņa kompānija būs patīkams notikums.

Jāatzīmē, ka grupu nodarbības sunim sagādā prieku. Šajās nodarbībās suns saņem nedalītu uzmanību no sava saimnieka, tiek īpaši apbalvots par labi veiktu uzdevumu izpildi. Tāpat arī Jūs kopā ar savu suni tiekat pie labām fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā un iegūstat jaunus domu biedrus. Kā arī Jūs varēsiet noskatīt jaunas idejas un iemaņas no citiem saimniekiem, gūt jaunu pieredzi un dalīties ar savējo.

Jūs apzināsieties sava suņa iespējas, kad būsiet apguvuši pamata paklausības apmācības.  Bieži vien suņu saimnieki vēlas kopā ar saviem mīluļiem apgūt arī sportiskās nodarbības. To sauc par suņu sportu jeb sportu ar suņiem, kurā aktīva dalība ir gan sunim, gan viņa saimniekam. Tā, piemēram, suņu paklausības sports Obedience , vai aktīvāks suņu sporta veids Rally Obedience. Mākslinieciskām un ritmiskām dvēselēm labpatiktos Dog Freestyle – dejas ar suņiem. Īpaši azartisks un aktīvs sporta veids ir Agility

Vairāk par to varat izlasīt sekojoši:

Apmācību līmeņi

Sports

Sacensības, eksāmeni, testi

Daži padomi no manis, Elibird Dogs apmācību treneres:

Ja grupu nodarbības nav piemērotas Jums vai Jūsu sunim, varat suņu apmācību plānot individuāli.

Kas Jums būtu jāapgūst:

  • kādas ir pamata paklausības komandas?
  • kā trenēt suni?
  • kā apbalvot suni?
  • kā nostiprināt apgūtās iemaņas?

Lai saņemtu atbildes uz šiem jautājumiem, Jūs varat vērsties pie profesionāla suņu apmācību trenera.

Mana metode vienmēr ir pozitīvā motivācija. Motivēts un apbalvots suns ir laimīgs un paklausīgs suns!

Allaž esat pacietīgs trenējot savu suni! Tas ir pirmais vārds ar kuru jāsaskaras uzsākot paklausības apmācības. Ja Jūs būsiet zinošs, pacietīgs un mērķtiecīgs, tad suns ar prieku apgūs dotos uzdevumus un komandas.

Trenējiet suni tikai tad, kad pats jūtaties labi. Nevajadzētu kļūt nervozam vai dusmīgam. Pacietīgi saimnieki neizgāž savas dusmas vai neapmierinātību uz suni mācību procesā!

Apgūtās iemaņas regulāri atkārtojiet. Turpiniet darboties, trenēties un gūt prieku no tā!