Elibird Blackberry Litter “B”

Pedigree of the Litter “B”

Puppies – 1 month

Schipperke boy 8 weeks – first snowtime

Socializācijas rotaļlieta – dāvana 1 mēneša jubilejā

Šiperkes kucēnu pirmās rotaļas – vecums 20 dienas. Schipperkes puppies first playtime at 20 days age.

Šiperke – šķirnes novērtējums

Sadarbība ar jauniesācējiem suņu īpašniekiem 7/10

Dažādām suņu šķirnēm piemītošās atšķirīgās raksturu iezīmes, tādas kā, hiperaktivitāte, pārlieku liela jutība, nepieciešamība pēc neatkarības un vienpatības, padara tos grūtāk apmācāmus, īpaši jau jauniesācējiem suņu īpašniekiem.

Taču Šiperku lielās darba spējas, elastīgais raksturs un atsaucība, padara tos par piemērotiem mājdzīvniekiem arī mazākpieredzējušiem saimniekiem, kuriem ir vēlme un interese darboties ar savu suni.

Veselība 9/10

Šiperkēm nav novērotas izteiktas veselības problēmas, kā arī nav nepieciešama papildus aprūpe un kopšana. Protams, jāseko līdzi ausu, acu tīrībai, zobu higiēnai. Svarīgi ievērot sabalansētu uzturu, jo nepārdomāts ēšanas režīms nelabvēlīgi ietekmē gan suņa fizisko veselību, gan vēlmi kopīgi darboties dažādās aktivitātēs.

Apmatojuma kopšana 9/10

Izteikta apmatojuma maiņa ir 2 reizes gadā un ilgst aptuveni 10 dienas. Šajā periodā nepieciešams regulāri ķemmēt kažoku, lai palīdzētu tam atbrīvoties no vecās pavilnas. Šiperkes nav jātrimmē vai jāfrizē, jāmazgā tikai īpašas nepieciešamības gadījumos.

Piemērotība dzīvošanai dzīvoklī 9/10

Bieži valda uzskats, ka mazs suns ir piemērots dzīvošanai nelielās dzīvesvietas platībās, taču nereti dažādu šķirņu suņu aktivitāte un skaļā riešana izrādās nopietns šķērslis. Šiperku nosvērtā daba un spēja labi iekļauties ģimenes ikdienas kārtībā, padara tos par ļoti piemērotiem dzīvošanai dzīvokļos.

Spēja uzbrukt 3/10

Lai gan šiperku drošsirdība un bezbailība liek tiem būt modriem ikvienā dzīves situācijā un tie drosmīgi metīsies aizsargāt savu ģimeni pret ienaidniekiem, tomēr kost un saplosīt šķērsli tie diezin vai izvēlēsies. Taču apsarga funkciju tie veic visai naski! Dzīvesvietu un ģimeni sargā ar lielu atbildības sajūtu. Pareizi un konstanti trenējot, riešanu iespējams samazināt līdz minimumam.

Spēja sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem 9/10

Komunikācija ar cilvēku un komunikācija ar citiem mājdzīvniekiem ir pavisam atšķirīgas lietas – cienot un mīlot saimnieku un ģimenes locekļus, suns var būt vai nu drauds citiem mājdzīvniekiem, vai arī jautrs rotaļu biedrs. Socializējot jau no agras bērnības Šiperki ar citiem mājdzīvniekiem, tas būs labdabīgs un draudzīgs, necentīsies dominēt pār citiem, un labprāt iesaistīsies rotaļās.

Pakļaušanās apmācībām 9/10

Lai gan Šiperkes ir gana aktīvi un ziņkārīgi, tie ļoti labi spēj koncentrēt uzmanību un itin viegli apgūst prasīto. Pareizi ievirzot viņu enerģiju, iegūsiet labu sabiedroto ikdienas un sporta nodarbībās. Šiperkēm ir nepieciešamas regulāras gan fiziskas, gan garīgas aktivitātes. Ātri un ar lielu prieku apgūst dažādus trikus.

Sports, agility  7/10

Lai gan suns ir ļoti aktīvs un modrs, tā spēja koncentrēties lielai fiziskai noslodzei nav šīs šķirnes stūrakmens. Šiperki mīl dinamisku, vidējas noslodzes sportisko aktivitāti, spēj būt modri, tiem svarīga ir intelektuālā nodarbinātība – bet jāatceras, ka labu sportisko panākumu pamatā ir sabalansētas prasības pret suni gan enerģiskajos, gan paklausības sporta veidos..

Komunikācija ar bērniem 9/10

Bieži vien valda uzskats, ka ar maziem bērniem labāk spēj sadzīvot maza auguma suņi, taču spēju sadarboties nosaka nevis suņa izmērs, bet gan šķirnei piemītošās rakstura īpašības.

Katrs suns ir individuāla personība, taču kopējās iezīmes liecina par to, ka Šiperki ir ļoti maigi un uzmanīgi, komunicējot ar bērniem. Viennozīmīgi, svarīga ir suņa pieredze sadarbībā ar bērniem un pareizi ievirzītas apmācības.

Izplatība, popularitāte reģionā 3/10

Šķirne savu popularitāti patreiz ir iemantojusi Beļģijā, Krievijā, Skandināvijas valstīs, ASV,  taču Latvijā un Baltijas reģionā tā ir ienākusi salīdzinoši nesen.